Justin Sun, Huobi Token’a desteğini yineledi ve Huobi’yi ilk üçe geri getirme sözü verdi
  • Halk Burada
  • Ekonomi
  • Justin Sun, Huobi Token’a desteğini yineledi ve Huobi’yi ilk üçe geri getirme sözü verdi
29 okunma

Justin Sun, Huobi Token’a desteğini yineledi ve Huobi’yi ilk üçe geri getirme sözü verdi

ABONE OL
07/11/2022 13:50
Justin Sun, Huobi Token’a desteğini yineledi ve Huobi’yi ilk üçe geri getirme sözü verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sun'ın olağanüstü pazarlama liderliğinde Huobi'yi ilk üç bekliyor

Grenada Büyükelçisi ve DTÖ Daimi Temsilcisi Justin Sun, Ekim ayı başında sanal varlık borsası Huobi ile ilişkisini duyurdu ve o zamandan beri blok zinciri piyasası geleceğin Huobi için ne getireceğine dair spekülasyonlarla dolu. Sun'ın liderliğinin borsa için pazarlama stratejilerinde değişiklikle sonuçlanıp sonuçlanmayacağı merak edilirken, borsanın platform tokeni Huobi Token'ın (HT) gelecekte nasıl performans göstereceği de ayrı bir merak konusu.

 

Büyüme için ne kadar alan var ve Huobi nereye gidiyor?

Huobi Token’in yükselişi

10 Ekim'de Huobi'nin kurucusu Leon Li’nin borsadaki çoğunluk hisselerinin Hong Kong merkezli About Capital'e satıldığının duyurulmasından kısa bir süre sonra Huobi Global Danışma Kurulu temsilcisi olarak atanan ve açıklamalarda bulunan Sun, Huobi’yi yeniden canlandırma niyetini açıkça dile getirdi.

 

Sun, HT'nin güçlendirilmesinin sanal varlık borsasının global düzeydeki konumunu güçlendirmede nasıl önemli bir rol oynayacağını özetledi. Ayrıca marka yenilemesi, ürün lansmanları ve daha fazlası dahil olmak üzere borsa tarafında önemli stratejik hamlelere işaret etti. Sun, endüstri ortaklıklarının ve verimli ticari operasyonların borsanın rekabet gücünü artırmada önemli rol oynayacağını açıkladı.

 

Huobi Global Danışma Kurulu’nun diğer üyeleri arasında şu isimler yer alıyor:

· Ted Chen, About Capital'in kurucusu

· Du Jun, Huobi Global'in kurucu ortağı

· Wang Yang, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi başkan yardımcısı

· Leah Wald, Valkyrie Investments'ın kurucu ortağı

Global Danışma Kurulu’nun seçkin üyelerinin Huobi Global'in uluslararası genişleme planlarına bilgi ve uzmanlıklarıyla katkıda bulunmaları bekleniyor.

Sun'ın açıklamasından sonra HT fiyatı 4 dolardan 5 dolara fırladı. Kısa bir süre sonra Sun'ın Twitter gönderileri, Huobi'deki bir iş gününün nasıl dolu olduğunu ve çoğu günün gece yarısı sona erdiğini gösteriyordu.

 

14 Ekim'de Bloomberg ile yaptığı röportajda Sun, on milyonlarca HT'ye sahip olduğunu ve varlıklarını artırmaya devam etmeyi planladığını açıkladı. Röportajın ardından HT fiyatı daha da yükseldi.

 

Bu arada Huobi, ekosistem gelişimini amaçlayan çeşitli promosyonları da açıkladı. Kullanıcılar, ödül havuzu olarak sunulan milyonlarca dolar ile HT'yi içeren işlem yarışmalarına katılmaya davet edildi.

 

Huobi Token sahipleri işlem ücretlerini HT kullanarak öderlerse, Prime seviyeleri için sunulan ücret oranına ek 12 indirimden yararlanıyor. Bunun yanı sıra HT alım satımı yapan yeni Huobi kullanıcıları ise iki Candydrop bileti, 10 USDT sözleşme indirimi ve işlem ücretlerinde 30 indirim kazanmaya devam ediyor.

 

Huobi'yi sanal varlıklar alanında lider olarak konumlandırmak için çeşitli çalışmalar da başlatıldı. Özellikle sosyal medya alanında, sürekli kamuoyunun ilgi odağı olan Sun, HT'nin fiyatının mevcut seviyelerini fazlasıyla aşacağını açıkladı.

 

Sun yönetimi devraldığından beri HT'nin fiyatı 133 gibi şaşırtıcı bir artışla, 10 Ekim'de 4,10'dan 26 Ekim'de 9,57'a yükseldi.

 

Üçüncü çeyrekte 7,25 milyon dolar değerinde HT yandı

Platformlar genellikle bir tokenin fiyatını korumak için token yakmayı kullanır, Huobi bu konuda bir istisna değil. Bugün ekosistem coinleri sanal varlık piyasasında işlem gören dokuz büyük borsa platformundan sekizi düzenli olarak token imhasını gerçekleştiriyor. (Crypto.com, CRO tokeninin geri satın alma ve imha verilerini resmi web sitesinde ilan etmeyen tek platformdur).

 

16 Ekim itibariyle net olmayan istatistiklere dayanarak (3. çeyreğe ilişkin bazı veriler açıklanmadı veya kısmen açıklandı), bu yılın ilk üç çeyreğinde sekiz borsa tarafından açıklanan toplam geri alım ve yakım yaklaşık 2,43 milyar Amerikan doları olarak gerçekleşti. Bunun yaklaşık 1,94 milyar Amerikan dolarını (işlem ücretlerinin yakılan kısmı hariç) BNB veya tüm borsalar arasında en büyük toplam geri alım ve imha miktarı olan 5,88 milyon BNB oluşturdu. Bunu geçen Aralık-Ağustos dönemini kapsayan dönem için FTT (5,30 milyon, 180 milyon ABD Dolarına eşdeğer) ve OKB (11,05 milyon 169 milyon ABD Dolarına eşdeğer) izledi.

 

HT, geri alma verilerinin ortalarında yer alan toplam 5,335 milyon HT geri alma ve imha miktarını bildirdi. 15 Ekim 2022 itibariyle imha edilen toplam HT sayısı 295,51 milyona, mevcut tiraj ise 162,68 milyona ulaştı. Huobi, Çin pazarından çıktığı ve bir alıcı aradığı için işlem hacminde ve yakımda düşüş bekleniyordu. Ayrıca Huobi, Justin Sun'ın planına göre sektörün ilk üç sıralamasına geri dönerse, karşılık gelen yakım miktarının en az 5 ila 10 kat artması gerekeceği anlamına geliyor. Bu hedefe ulaşılabilirse HT muazzam bir büyüme potansiyeline sahip olacaktır.

 

1. Bu tablo, üç aylık bazda toplam geri alınan/yakılan platform token miktarını gösterir. Token yakmanın değeri, CoinGecko tarafından sağlanan günlük, haftalık veya aylık ortalama token fiyatına göre görüntülenir.

 

2. 27 Ekim itibariyle KuCoin Eylül ayı için toplam geri alınan/yakılan KCS miktarını serbest bırakmadı, bu nedenle KuCoin'in üçüncü çeyreğine ilişkin veriler eksik.

 

Huobi'nin ticaret hacmi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Tokeninsight verilerine göre Huobi'nin Eylül ayındaki aylık işlem hacmi 60,05 milyar Amerikan doları veya günde yaklaşık 2 milyar Amerikan dolarıydı. 27 Ekim itibarıyla önceki gün işlem hacmi 2,5 milyar Amerikan doları olurken tek günlük işlem hacmi yaklaşık 25'lik bir büyüme kaydetti.

 

Justin Sun’ın Huobi'ye katıldıktan sonra seleflerinin geride bıraktığı zayıflıkla mücadele ederek ortamı düzene sokmada hızlı olduğunu belirtmek gerekir. Huobi, 10 Ekim akşamı 21 HUSD işlem çiftini kaldırdı ve yalnızca USDT/HUSD işlem çiftini tuttu. 28 Ekim'de Huobi, HUSD'nin listeden çıkarıldığını ve kullanıcıların HUSD'lerinin 1:1 oranında USDT'ye çevirileceğini duyurdu. Varlık dönüşümünün 4 Kasım'dan önce tamamlanması bekleniyor. Bu yılın Ağustos ayı başlarında HUSD'nin kullanıcı fonlarını kötüye kullandığı ve bir keresinde kısa bir süre için sabit değerini kaybettiği bildirildi. Daha sonra Huobi, Nisan ayında HUSD ile ticari bağlarını sonlandırdığını ve sonrasında HUSD ile fazla bir ilişkisinin olmadığını açıkladı.

 

Bir yandan, daha az şeffaf olan HUSD listeden çıkarıldı. Öte yandan, Justin Sun, liderliğini yaptığı USDD sabitcoin’in yükselişini destekledi. 19 Ekim'den 31 Aralık'a kadar işlem ücretlerinden feragat ederek USDD ile ilgili işlem çiftleri için bir spot işlem etkinliği başlattı. USDD algoritmik bir sabitcoin olmasına rağmen, kasasındaki USDC sayısı, temel olarak 300 ipotek oranı ve yüksek stabilite katsayısı gösteren USDD'nin toplam ihraç miktarını aşıyor.

 

Justin Sun'ın stratejik planına göre piyasada kazanmak için Huobi, TRON, BTT vb. hep birlikte çalışıyorlar. Sun ayrıca HT'nin yükselişinin Huobi ve TRON ekosistemlerinin büyümesine yardımcı olacağını söyledi. Gelecekte, HECO'nun ekosistemi, TRON ve BTTC ekosisteminin birlikte gelişmesiyle birlikte bir halka açık zincir ekosistemi oluşturmak için TRON ve BTTC'ninkiyle birleştirilecektir.

 

HT'nin hala BNB'ye kıyasla muazzam bir yükselişi var

Justin Sun, Huobi'deki yeni rolünde HT'yi ana odak noktası haline getirdi. 26 Ekim akşamı Twitter Space'de HT'nin yakımını artırmak için daha fazla önlem alınacağını, HT oylamasının yeniden açılacağını ve listeleme haklarının topluluğa iade edileceğini söyledi.

 

Sun'ın gözünde HT bir sonraki BNB'dir. Şu anda iki tokenin de toplam dolaşımının yaklaşık 160 milyon olması, her ikisini doğrudan karşılaştırmaya olanak tanıyor. Üç yıl önce üçüncü çeyrekte, şimdi olduğumuz gibi ayı piyasasındaydık. Binance, 2019'un üçüncü çeyreğinde günlük ortalama 902 milyon Amerikan doları işlem hacmi ve 12,62 milyon Amerikan doları BNB yakımı bildirmişti. O zaman, BNB 15-38 Amerikan doları aralığında işlem görüyordu. Üçüncü çeyrekteki yakımdan sonra toplam tiraj 180 milyon oldu.

 

Huobi'nin bu yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 2 milyar dolarlık günlük işlem hacmine dayanarak, yakılan miktarı Binance'in 2019'un aynı dönemi için 60'ı seviyesindedir, ancak fiyat 4-7 Amerikan Doları aralığında, BNB'nin sadece 20'si kadar. Bu, HT'nin mevcut performansının düşük değerlendiğine işaret ediyor.

 

HT için ilk adım, kullanıcılarının güvenini yeniden kazanması, kendini BNB'nin değerleme sistemiyle kıyaslaması ve makul bir fiyat aralığına dönmesi olabilir. İkinci adım, kullanıcı tabanını nasıl genişleteceğini ve küresel pazarlama yoluyla yeni kullanıcıları nasıl geri kazanacağını bulmaktır. Yurtiçi projeleri başarıyla yurtdışına taşıyan bir seri girişimci olarak Justin Sun, denizaşırı kullanıcıları kazanmak için önemli pazarlama deneyimine sahip olabilir.

 

Şu anda, HT ve BNB fiyatları arasında önemli bir fark var. Bununla birlikte, Huobi'nin hızlandırılmış yeniden canlanışı, sanal varlıkların büyüme eğilimi ve gelecekte boğa piyasasının geri dönüşü ile HT'nin performansı, Justin Sun'ın öngördüğü gibi kesintisiz bir yükseliş yörüngesinin tadını çıkarmak şeklinde olabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.