Bybit CEO’su Ben Zhou, şeffaflık konusundaki yol haritasını açıkladı
  • Halk Burada
  • Ekonomi
  • Bybit CEO’su Ben Zhou, şeffaflık konusundaki yol haritasını açıkladı
25 okunma

Bybit CEO’su Ben Zhou, şeffaflık konusundaki yol haritasını açıkladı

ABONE OL
23/11/2022 16:30
Bybit CEO’su Ben Zhou, şeffaflık konusundaki yol haritasını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şeffaflık üzerine konuşan Ben Zhou, blok zinciri tabanlı bir dünyanın neden vazgeçilemez olduğunu anlattı

 

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası olan Bybit'in kurucu ortağı ve CEO'su Ben Zhou, sektörü birlikte hareket etmeye çağırdı.  Zhou, sektör paydaşlarını, kriptonun finansal sisteme değerli bir katkı sağladığı ve finansal hizmetlerin geleceğinde merkezî bir rol oynayacağı konusunu anlatmaya; yaşanan gelişmelerden sonra endişe duyan müşterilere ve hükümetlere güvence vermeye davet etti. 

 

Zhou güven tesis edecek ve tüm sektörde şeffaflığı taahhüt edecek şekilde tasarlanmış kapsamlı bir çerçevenin altını çizdi. Ayrıca sağlam ve kapsamlı bir rezerv kanıtı programının geliştirilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu; bunun bir gecede oluşturulup, kurulup uygulanmasının mümkün olmadığını vurguladı.

 

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, “Bybit olarak müşterilerimizin fonlarını emanet olarak tuttuğumuzu, güvenlerini tam anlamıyla kazandığımızı hiçbir şüpheye mahal bırakmadan gözler önüne seren, sektörün genelini kapsayan ve tamamen şeffaf olan Rezerv İspatı (PoR) çözümüne derinden bağlı olduğumuzu ve bu konuda çalışmaya başladığımızı belirtmek istiyorum.” dedi.

 

Kripto işletmelerinin ölçek, kapsam ve erişim açısından karmaşıklığına dikkat çeken Zhou; kafa karışıklığına neden olabilecek baştan savma bilgilerden ziyade Bybit'in, kendisine ait olan hesaplarının, her paydaş tarafından kabul edilebilir nitelikte kapsamlı ve gerçek bir resmini sunmasının ve ekosistem genelinde güven inşası sürecinin birkaç ayı bulacağını ifade etti. 

 

Zhou ayrıca borsaların, geleneksel finans kurumlarınca kullanılan ancak gerçekte opak ve geri kalmış olan sözde şeffaflığın çok ötesinde; yeni bir şeffaflık türü yaratma yönünde proaktif olması gerektiğini vurguladı.

 

Zhou’ya göre bunu başarmanın en doğru yolu, tüm müşterilerin UID ve bakiyelerinin anlık görüntüsünü almak; bunları bir Merkle ağacına sığacak şekilde paketlemek; ağacı bağımsız bir denetçiye göndermek ve ardından rakamları doğrulamak üzere onlarla birlikte çalışmak. Son adım ise cüzdan adresimizi verip, adresin bize ait olduğunu denetçiye göstermek için onu test etmek.

 

Bybit'in şu anda bağımsız olarak denetlenen bir Merkle ağacı kullanarak rezervlerini gerçek zamanlı olarak göstermek amacıyla, tamamen şeffaf olan bu çözümü geliştirmekle meşgul olduğunu, ayrıca Bybit’in rezervlerini kanıtlamak ve şirketin kayıtları ile operasyonlarının denetimi için de saygın bir denetçi ile çalıştığını açıklayan Zhou,“Bizim için Rezerv Kanıtı, müşterilerimizin fonlarının emanet olarak tutulduğunu kanıtlayan tamamen şeffaf bir çözüm ve bunun üzerinde çalışıyoruz,” diye ekledi.  

 

Sektördeki pek çok kişi için zor bir dönem oldu; olayların boyutu, müşterileri ve sektördeki pek çok oyuncuyu çok ciddi bir şekilde etkiledi. 

 

Müşterilere, Kriptoya Açılan Kapı olarak gerçek anlamda değer sunmanın ve müşterilerin güven ile ilgili beklentilerini karşılamanın Bybit'in misyonu olduğu konusunda güvence veren Zhou, Bybit’in her zaman herkes için uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir olan finansal erişimi savunup desteklediğini hatırlattı. 

 

Kripto ekosisteminin yıkıcı bir aktörden çok daha güçlü olduğunu ve geleneksel finans piyasalarına kıyasla çok daha fazla avantaj sunduğunu kati bir dille vurgulayan Zhou, “Finansal inovasyonun ön cephesinde mücadele ediyoruz. Müşterilerimizin kesintisiz desteğiyle, kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.